گردشگاههاي مشكين شهر

گردشگاههاي مشكين شهر

1- سبلان (ساوالان )
رشته كوه ساوالان در جنوب شرقي خياو و در فاصله 25 كيلومتري آن واقع شده است . ارتفاع آن بلندترين نقطه آن با نام سلطان ساوالان 4811 متر مي باشد . سلطان پس از دماوند معروفترين كوه ايران است كه درياچه اي زيبا در قلعه آن وجود دارد . ساوالان با رودها ، يخجالها ي دائمي و طبيعتي بكر ، نمونه ايست از هنر بي همتاي خلاق آن .
اين كوه بنا به روايات محل عبادت زرتشت ، پيامبر ايران باستان و جولانگاه بابك خرمدين بوده است.

2- پارك جنگلي:
در جنوب شرقي شهر واقع شده است و جاده آسفالته اي به طول 3 كيلومتر دارد در روزهاي تعطيل محل گردش و تفريح ساكنان بومي و گردشگران است.

3- شيروان دره سي:
در 30 كيلومتري جنوب شرقي خياو و در ارتفاع 2300 متري قراردارد . مساحتش بالغ بر 75 كيلو متر مربع است و محل زندگي حيوانات وخشي و پرندگان مي باشد . همچنين داراي صخره ها و غارهاي ديدني است.

4- هوشنگ ميداني
نام اصليش اشك ميداني است كه يادگار اشكانيان در جنگ با روميان است و گويا محل يييلاق لشكر اشكانيان بوده است . اين گردشگاه با طبيعتي زيبا در ارتفاع 2725 متري واقع شده است .
بنا به روايات اين ميدان ، محل جنگ بابك خرمدين با اعراب بوده است.

5- آبهاي معدني
قوتور سويي- قينرجه – ايلاندو – شابيل – مليك سويي – موئيل سويي – آق سو

6- ساير گردشگاهها
دامنه هاي سبلان ، قاراگول ، آيقار ، موئيل ، ساربانلار ، حاجيلو ، نصرآباد ، تبنق ، ارباب كندي و حرم داغي

/ 3 نظر / 10 بازدید
MASOUD

از اينکه با علاقه مندی فراوان در مورد شهر و ديار خود چنين مطالبی را گرد اوری و در معرض عموم قرار داديد کار بس زيبا و قابل پسندی است کاش همه هم شهريان شما که کم هم نيستند راهی برای اشنائی با اين وب بلاگ پيدا می کردند من با شما هم استانی هستم و علاقه مند به ديار اذربايجان کمتر شناختی از مشکين شهر داشتم و فقط می دانستم که انگور ان مشهور است البته چندين سال پيش نيز گذری از انجا که به دشت مغان می رفتم داشتم بس طبيعت زيبائی داشت و با اين مطالعه نوشته هايتان اطلاعاتم زياد شد هر جا باشيد موفق باشيد . اميد روزی قسمتی حاصل بشه برای ديدن انهمه اثار و طبيعت شهرتان مسافرتی به انجا داشته باشم و بياد شما نيز بيفتم. به اميد ان روز

قاسم ابراهیمی

بسمه تعالی به امید آبادانی و سرسبزی هر چه بیشتر شهر عزیزمان مشکین شهر ( خیاو ).

محمدهادی

سلام.خوبید شما؟یه جوان 30ساله هستم چندین سال قصد دارم ازدواج کنم ولی بخاطر مشکلات مالی نمی توانم ازدواج کنم اگر امکانش هست به من کمک مالی کنید تا ازدواج کنم ممنون.شماره تماس 09033052928. شماره عابربانک ملی(6037997213792667 )قربانی هستم.متشکرم.الله وکیلی اگر ناچار نبودم این پیام نمیدادم